• SKŁAD ZARZĄDU SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO
      W ROKU SZKOLNYM 2022/2023

Opiekun:
      Aneta Mazur

Skład (w kolejności liczby zdobytych głosów):
      Lena Zielińska
      Mateusz Jawor
      Jakub Krzyżanowski
      Oliwia Cieplechowicz
      Pola Guz
      Miłosz Krzyżanowski
      Amelia Jastrzębska
      Jan Guz
      Magdalena Król
      Paulina Bańka

• ANDRZEJKI ORGANIZOWANE PRZEZ MAŁY SAMORZĄD

• MAŁY  SAMORZĄD  UCZNIOWSKI W ROKU SZKOLNYM 2022/2023

Od dnia 20 września 2022 roku w Szkole Podstawowej im. Jana III Sobieskiego w Gorzkowie rozpoczął swoją działalność Mały Samorząd Uczniowski. Uczniowie trójek klasowych z klas I-III w demokratycznych wyborach wybrali Radę Małego Samorządu. Przewodniczącą została - Matra Stępień - uczennica klasy III, funkcję zastępcy sprawuje - Emilia Wiącek z klasy II, a skarbnikiem została - Marcelina Królikowska z klasy I.

• Andrzejki

Dnia 26.11.2022 w szkole przy ulicy Partyzantów odbyły się andrzejki, których honorowymi gośćmi byli nasi rozbawieni uczniowie. Atmosfera andrzejek została  podtrzymana podczas lania wosku, wróżb i zabaw. Całość imprezy ubarwiła muzyka, którą przygotowali i zrealizowali nasi wspaniali  uczniowie. Nie zabrakło również spontanicznych śpiewów ze strony wychowanków. Obraz radosnej i roztańczonej młodzieży naszej szkoły pozostanie długo miłym wspomnieniem.

• Andrzejki

Mały Samorząd Uczniowski przygotował i przeprowadził wróżby, konkursy i zabawy andrzejkowe. Andrzejki w naszej szkole to już tradycja. Właśnie w tym dniu najpierw dzieci z grup przedszkolnych, a potem uczniowie z klas I-III miały okazję przenieść się w magiczny świat wróżb i zabaw związanych z andrzejkową tradycją w naszej szkole. Zarówno przedszkolaki jak i starsi uczniowie z wielką radością swoją przyszłość odkrywały losując przedmioty, które przepowiadały, w jakim zawodzie będą pracowały kiedy dorosną, nie zabrakło przekłuwania serduszek z imionami, wróżenia za pomocą wirującej butelki, losowania gwiazdek, serduszek, kwiatuszków i słoneczek z wróżbą na przyszłość oraz tańca z balonem i na gazetach w parach. Zabawy i wróżby andrzejkowe przyniosły dzieciom wiele radości i były okazją do wspólnej zabawy. Wróżbom i zabawom towarzyszyła muzyka i tańce.

Fotografie z imprezy znajdują się w albumie Andrzejki kl. I-III.

• Dzień Edukacji Narodowej

• 14 października to święto całej szkoły, od nauczycieli, przez uczniów, pracowników obsługi, po rodziców. "Duży" Samorząd Uczniowski skoncentrował się na docenieniu pracy pedagogów, pracujących w naszej szkole i zrobił to w sposób bardzo nietypowy. Nie było tym razem akademii na korytarzu. Członkowie SU przygotowali dla nauczycieli miniquiz zarówno z pytaniami wiedzowymi, jak i takimi odnoszącymi się do szkolnych lat każdego z nich. Lekka i przyjemna forma pytań sprawiła, że ten dzień zapadnie każdemu głęboko w pamięć. Jako nagroda dla każdego nauczyciela SU przygotowało "laurkę" z życzeniami "wspartymi" słodkimi elementami... Smacznych wspomnień smiley

• Dzień Chłopaka

W dniu 30 września członkinie Zarządu SU wręczyły wszystkim chłopcom w szkole, z okazji ich święta, słodkie upominki. Życzenia, uśmiechy i małe "co nieco". Brnijcie w nowym roku szkolnym drodzy koledzy z takimi uśmiechami, jakie pojawiły się w tym dniu.