Poznaj Polskę

Gmina Gorzków otrzymała wsparcie finansowe na realizację zadania w ramach przedsięwzięcia Ministra Edukacji i Nauki pod nazwą „Poznaj Polskę”.

Przyznane przez Ministra środki finansowe przeznaczone są na dofinansowanie 4 wycieczek organizowanych przez Szkołę Podstawową im. Jana III Sobieskiego w Gorzkowie. Wycieczki szkolne mają pomóc w poznawaniu naszego dziedzictwa narodowego, kulturowego oraz naukowego przez dotarcie do ciekawych miejsc, postaci, zabytków.

Szczegółowe informacje znajdują się w załączniku.

Informacja_o_wycieczkach_2022

W ramach w/w programu w naszej placówce odbyły się następujące wycieczki:

• Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025

Z przyjemnością informujemy, że  Gmina Gorzków, w ramach realizacji Priorytetu 3 „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025”  uzyskała wsparcie finansowe w formie dotacji - w ogólnej kwocie 14 500,00 zł. Środki przeznaczone są na zakup nowości wydawniczych do oddziału przedszkolnego i  biblioteki szkolnej w Szkole Podstawowej im. Jana III Sobieskiego w Gorzkowie.

Wykaz szkół oraz oddziałów przedszkolnych, którym zostało udzielone wsparcie finansowe na 2022 rok:

Nazwa szkoły/placówki wychowania przedszkolnego

Wysokość kwoty wsparcia finansowego

Szkoła Podstawowa im. Jana III Sobieskiego w Gorzkowie

22-315 Gorzków Osada

12 000,00 zł

Szkoła Podstawowa im. Jana III Sobieskiego w Gorzkowie – Oddziały przedszkolne

22-315 Gorzków Osada

2 500,00 zł

Realizacja projektu jest możliwa dzięki wkładowi własnemu Gminy, który wynosi 20% kosztów realizacji zadania i wynosi – 3 625,00 zł.

Mamy nadzieję, że zakup nowości wydawniczych do biblioteki szkolnej i do oddziałów przedszkolnych przyczyni się do realizacji celów kształcenia w zakresie edukacji czytelniczej oraz będzie wpływać na rozwój zainteresowań i kształtowanie twórczych postaw dzieci i młodzieży.

„Laboratoria Przyszłości”

„Laboratoria Przyszłości” to program skierowany do szkół podstawowych oraz ogólnokształcących szkół artystycznych. Jego celem jest budowa kompetencji kreatywnych i technicznych wśród uczniów. W ramach programu publiczne szkoły podstawowe otrzymały od państwa wsparcie finansowe na zakup wyposażenia technicznego niezbędnego do rozwoju umiejętności praktycznych wśród dzieci i młodzieży.

Kreatywne myślenie oraz obsługa narzędzi to jedne z podstawowych umiejętności decydujących o rozwoju cywilizacyjnym, gospodarczym i społecznym. Wzrost innowacyjności oraz rozwój technologiczny spowodował, że umiejętności matematyczne, w zakresie nauk przyrodniczych,  technologii i inżynierii są dziś ważniejsze niż kiedykolwiek wcześniej. Laboratoria Przyszłości to krok w stronę wzmocnienia i uatrakcyjnienia dotychczasowego procesu zdobywania wiedzy i praktycznych umiejętności w tych obszarach przez uczniów.

Kwota wsparcia jest uzależniona od ilości uczniów uczęszczających do szkoły i wynosi dla Gminy Gorzków  60 000,00 zł. Wsparcie zostało przekazane w całości bez konieczności wniesienia wkładu własnego.

Szkoła Podstawowa im. Jana III Sobieskiego w Gorzkowie  w 2021 r. w ramach otrzymanego wsparcia zakupiła sprzęt,  który pozwoli poprzez zabawę rozwinąć umiejętności kreatywnego myślenia, analizowania danych i rozwiązywania złożonych, rzeczywistych problemów.
          W roku szkolnym 2022/2023 sprzęt uatrakcyjni zajęcia szkolne i pozwoli uczniom rozwijać swoje zainteresowania nie tylko na lekcjach techniki i w ramach innych obowiązkowych zajęć edukacyjnych, lecz także w ramach zajęć pozalekcyjnych, kół zainteresowań i innych form rozwijania umiejętności.

Nasza szkoła przystąpiła do realizacji

Ogólnopolskiego programu profilaktyki czerniaka (edycja 2021/2022),

w  ramach którego będziemy realizować zajęcia z uczniami na temat czerniaka

oraz metod skutecznej profilaktyki.

Poniżej zostały umieszczone informacje dotyczące czerniaka skóry:

Ulotka_czerniak.pdf