DRUŻYNA HARCERSKA „IGID”

„...Harcerzem być, to wcale nie wada, Harcerzem być, każdemu wypada…”

Drużyna Harcerska „IGID” działająca przy  Szkole Podstawowej w Gorzkowie powstała
      w  2010 roku. Drużyna liczy 23 harcerzy- uczniów szkoły, którzy poznają ideały i tradycje harcerskie, zdobywają nowe wiadomości i umiejętności oraz uczą się jak pomagać innym.

Harcerze spotykają się na zbiórkach w  zależności od potrzeby, gdzie uczą się Prawa Harcerskiego, piosenek, pląsów oraz okrzyków harcerskich. Spotkania są okazją do poznania nowego środowiska, nawiązania serdecznych, rówieśniczych kontaktów, pozwalają poszerzyć zainteresowania dzieci, a przede wszystkim stwarzają okazję do zdrowej rywalizacji i doskonałe zabawy.

Opiekę nad harcerzami sprawuje druhna drużynowa Jolanta Wójtowicz, przyboczna Gabriela Smęt i Patrycja Piątczak.

Harcerze systematycznie i solidnie realizują zadania wynikające z Przyrzeczenia i Prawa Harcerskiego. Biorą czynny udział w zlotach hufcowych , zawsze godnie reprezentując szkołę.

POZDRAWIAMY WSZYSTKICH, KTÓRZY BYLI LUB BĘDĄ HARCERZAMI: CZUWAJ!!!

• Wyjście na cmentarz

Dnia 27.10.2022 uczniowie klasy V wraz z harcerzami i opiekunami: wychowawcą panią Beatą Tymicką, panią Jolantą Wójtowicz i panią Moniką Rybicką ze Szkoły Podstawowej im. Jana III Sobieskiego w Gorzkowie. Odwiedzili groby poległych żołnierzy walczących za wolność Ojczyzny znajdujące się na parafialnym cmentarzu w Gorzkowie.

Hołd poległym oddano zapalając symboliczny znicz oraz odmawiając modlitwę za dusze zmarłych.

Fotografie znajdują się w galerii Wyjście harcerzy na cmentarz.

• 1 listopada to nie tylko dzień kultu dla zmarłych, ale też dzień pamięci narodowej. Zapalamy znicze nie tylko na grobach swych bliskich, ale również na mogiłach zapomnianych bezimiennych żołnierzy. W dniu 28.10.2020 roku drużyna harcerska „Igid” działająca przy Szkole Podstawowej w Gorzkowie, oddała hołd poległym żołnierzom, udając się na najbliższy cmentarz  zapalając symboliczny znicz.

Pamiętajmy o mogiłach zapomnianych żołnierzy.