• Harmonogram i zasady rekrutacji do szkół ponadpodstawowych na rok szkolny 2024/25

ADRES STRONY INTERNETOWEJ REKRUTACJI ELEKTRONICZNEJ

PUNKTACJA

Do punktacji zaliczanej do rekrutacji do szkół ponadpodstawowych zaliczamy wyniki z Egzaminu Ósmoklasisty oraz wyniki z przedmiotów i inne osiągnięcia.

Egzamin Ósmoklasisty

• egzamin z języka polskiego - wynik procentowy mnożymy * 35%
      • egzamin z matematyki - wynik procentowy mnożymy * 35%
      • egzamin z języka obcego nowożytnego - wynik procentowy mnożymy * 30%

Oceny

Pod uwagę brane są oceny końcowe z języka polskiego, matematyki oraz dwóćh innych przedmiotów (wybranych przez szkołę ponadpodstawową)

• za ocenę 6 - 18 pkt.
      • za ocenę 5 - 17 pkt.
      • za ocenę 4 - 14 pkt.
      • za ocenę 3 - 8 pkt.
      • za ocenę 2 - 2 pkt.

Inne osiągnięcia

• świadectwo z wyróżnieniem - 7 pkt.
      • aktywność na rzecz innych ludzi szczególnie w formie wolontariatu (zapisane na świadectwie ukończenia szkoły) - 3 pkt
      • zawody sportowe oraz konkursy artystyczne i przedmiotowe (wykaz poniżej) - max. 18 pkt.
        • wykaz konkursów zaliczanych do rekrutacji - WYKAZ POJAWI SIĘ PO UPUBLIKOWANIU

******************************************************************************************************************

ZASADY REKRUTACJI

W rekrutacji można wybrać MAKSYMALNIE 3 szkoły, ale w ramach tych szkoł można wybrać nawet wszystkie klasy.

Wybrane klasy trzeba ustawić w takiej kolejności, w jakiej chcielibyście się do nich dostawać, ponieważ system będzie Was przyporządkowywał do klas "od góry". Najpierw system sprawdzi, czy wystarczy Wam punktów do klasy na 1 miejscu. Jeżeli TAK, to tam zostaniecie przydzieleni i do pozostałych klas system nie będzie Was brał pod uwagę. Jeżeli punktów do klasy na 1 miejscu zabraknie, system sprawdzi, czy można Was przydzielić do klasy na 2 miejscu. Jeżeli TAK, to zostaniecie tam przydzieleni i do pozostałych klas system nie będzie Was brał pod uwagę. Jeżeli punktów do klasy na 2 miejscu zabraknie, system sprawdzi, czy można Was przydzielić do klasy na 3 miejscu. I tak dalej. Dlatego ważna jest KOLEJNOŚĆ USTAWIENIA KLAS.

Po ustawieniu klas i uzupełnieniu danych zostaniecie poproszeni o:

• wydrukowanie podania i dostarczenie wersji papierowej TYLKO do szkoły, którą wybraliście na 1 miejscu

lub

TERMINY REKRUTACJI ELEKTRONICZNEJ

(nie dotyczy szkół dwujęzycznych, wojskowych, sportowych, artystycznych)

• 20 maja-21 czerwca - złożenie wniosku do klasy pierwszego wyboru (papierowo lub elektronicznie)
      • 15 lipca (do godz. 12) - podanie przez szkoły ponadpodstawowe listy kandydatów zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych
      • 15 lipca-18 lipca (do godz. 12) - potwierdzenie woli nauki z klasie, do któej zostaliście zakwalifikowani, poprzez złożenie oryginałów świadectwa ukończenia szkoły podstawowej oraz zaświadczenia o wynikach egzaminu ósmoklasisty (o ile nie zostały złożone już wcześniej), a także zaświadczenia lekarskiego o pbraku przeciwwskazań zdrowotbnych do nauki w danej klasie (jeżeli wymagane przez szkołę)

W razie jakichkolwiek pytań proszę się kontaktowac z Bartłomiejem Wróblewskim - osobą odpowiedzialną za rekrutację elektroniczną w naszej szkole.